• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznawaj urokliwe zakątki Skandynawii!

Odwiedź Węgry!
Europa Środkowa z pewnością jest regionem w którym znajdziemy sporo interesujących krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć naturalnie dobrze jest raz na jakiś czas wyjechać gdzieś za granicę, ponieważ z powodu niewielkiej odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a równocześnie zwiedzimy w taki sposób sporo interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najbardziej godnych uwagi propozycji z pewnością należą tutaj Węgry, leżące stosunkowo niedaleko od Polski – oddziela nas tylko Słowacja. Pomimo tego, że nie jest to obecnie zbyt duży kraj, to jednak możemy w nim podziwiać zarówno sporo pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami może dosłownie zachwycić osoby z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami. Jeśli chodzi o środowisko naturalne, to jednym ze zdecydowanie najciekawszych miejsc jest tutaj słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
Jak zatem widać, Węgry z pewnością mogą nam zaoferować mnóstwo interesujących rzeczy. Ciekawostką może być również fakt, że Polacy i Węgrzy dzielą ze sobą wspólną historię oraz trwającą już od całych wieków przyjaźń, w związku z czym wakacje w tym kraju będą jeszcze ciekawszą propozycją dla nas wszystkich.

1. Sprawdź teraz

2. Zobacz więcej

3. Zobacz więcej

4. Dowiedz się więcej

5. Zobacz stronę

Categories: Podróże

Comments are closed.